Haber

Koruma altındaki cinsel istismar mağduru çocuğun yeniden istismara uğradığı iddialarının soruşturulması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, savunduğu cinsel istismar mağduru özel gereksinimli kız çocuğunun kurumdan izinsiz ayrıldığı dönemlerde de istismara uğradığına dair tezlerin yer aldığını bildirdi.

Bakanlık, bazı basın organlarında yer alan “Cinsel istismara uğrayan özel gereksinimli kız çocuğu devlet korumasına alındıktan sonra aynı şeyleri yaşadı” başlıklı habere ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Haberde adı geçen mağdur çocuk BA’nın 2020 yılından bu yana Bakanlığın koruma ve himayesine alındığı belirtilen açıklamada, BA’ya cinsel istismar suçlamasıyla açılan davada sanıkların tutuksuz yargılandığı belirtildi. tutuklu ve yargılanmasına devam ediliyor.

Açıklamada, çocuğun kurum bakımına alındığı ilk andan itibaren ihtiyaç duyulan tüm tıbbi ve psikososyal destek hizmetlerinin uzman ekipler tarafından verildiğinin altı çizildi.

Açıklamada, rehabilitasyon süreci devam eden BA’nın zaman zaman izinsiz kurumdan ayrıldığı, izinsiz kurumdan her çıkışında hemen kolluk birimlerine haber verilerek hızlı bir şekilde kuruma teslim edildiği belirtildi. Dikkatle incelenir ve süreç yakından takip edilir. BA’nın rehabilitasyon süreci şu anda kurum bakımında uzman ekiplerimiz tarafından devam etmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu