Haber

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a: Çıkıp bu konunun temyizden dönmesinin şart olduğunu açıklamasını bekliyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası kamuoyunda büyük tartışmalara neden oldu.

“BİZ KORKUDAN BÜYÜYEN BİR NESİLİZ”

150 Günde 150 Proje kapsamında İstanbul’da düzenlenen törene katılan Ekrem İmaoğlu, hapis cezasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi. İmamoğlu şu ifadeleri kullandı; “İstanbul’u aldık, kıskançlığınız tavan yaptı. Kıskançlığınız her saldırıda büyüyor. Kıskançlıkla yaptığınız saldırı, saldırı ve müdahaleleriniz artık kanunla dereceleri yükseltildi. Görevden alınmak istenen dil, görevden alınmaya çalışılıyor.” tehdit edilen bir yol.Bunların hiçbiri bizi korkutmaz.Korkmayın.Biz büyüyen bir nesliz.

“SAYIN BAŞKAN’I MÜCADELEYE DAVET EDİYORUM”

“BUNU YALNIZCA BİRİ BAŞARABİLİR”

Bu büyük ailemizden, büyük muhalefet cephesinin oluşumundan insanları küçültmeye çalışmayalım. İnsanları azalmaya değil, cesur çabaya davet ediyorum. Sahip olduğunuz devlet gücünü kullanarak insanları korkutma anlayışından uzaklaşsınlar. Bunu ancak kendileri yapabilirler. Lütfen yap. Çıkıp bunun yanlış olduğunu, bunun gerçek bir karar olmadığını açıklamasını istiyorum. Çıkıp bu konunun temyizden dönmesinin şart olduğunu açıklamasını bekliyorum. Kendisi için doğru olanı yaptı. Baba oğul ilgimizi bırakalım, kıskandığınızın farkındayım. Kıskanmaya devam et. Daha çok sarılacağız birbirimize. Bu cesareti bekliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu