Haber

Çin’de Saola Tayfunu nedeniyle etkisini artıran kuvvetli rüzgar, bir kadını uçurdu.

Çin’de ülkenin güneydoğu kıyılarını etkileyen Saola Tayfunu nedeniyle kırmızı alarm verildi. Hong KongGörüntülerde, şiddetli rüzgar nedeniyle bir kadının uçarak metrelerce yerde sürüklendiği görüldü.

KIRMIZI ALARM VERİLDİ

Ulusal Meteoroloji Merkezi dün yaptığı açıklamada, Çin’in 295 kilometre güneydoğusunda bulunan tayfunun kuzeybatıya doğru ilerleyerek Hong Kong Özel İdari Bölgesi ile Guangdong ve Fucien eyaletlerini etkilemesinin beklendiğini söyledi. Rüzgar hızı saatte 209 kilometreye varan “4. kategori” büyük tayfun için “kırmızı alarm” verildi.

SÜRÜKLEME METRELERİ

Hong Kong’dan gelen görüntülerde, kent merkezinde kuvvetli rüzgarın etkili olduğu ve bir kadını uçarak metrelerce sürüklediği görüldü.

KAPALI ŞEHİRLER

Öte yandan Guangdong eyaletindeki birçok şehirde tayfun nedeniyle eğitim-öğretim yılının açılışı ertelenirken, parklar, müzeler ve plajlar kapatıldı. Çin Demiryolları, Guangdong ve Fucien’e giden birçok tren seferinin iptal edildiğini bildirdi. Fucien ilinde ada ve kıyı çeşitleri yapan gezi teknelerinin faaliyetine ortam verilirken, limanlarda da römorkörler teyakkuz altına alındı.

haber-araban.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu